مایکل گربر

آیا می‎خواهید یک کسب‎ وکار راه‎اندازی کنید یا یک شغل داشته باشید؟

به عنوان یک کارآفرین، اولویت‎تان چیست؟

به عقیده من اولین اصل کسب‎وکار؛ اصلی که از لحظه‎ای که تصمیم می‎گیرید کسب‎وکار‎تان چیزی باشد که آرزوی ایجاد آن را داشته‎اید- این است که کسب‎وکارتان باید توانایی رشد داشته باشد.

هفتاد درصد از شرکت‎ها و صد درصد از کسب‎وکار‎های مسکن، مالکیت فردی هستند. یک یا دو نفر، کسب‎وکار را می‎گردانند. همین.

این کسب‎وکارها مملو از صاحبانی‎ست که برای امرار معاش کار می‎کنند. آن‎ها در یک شغل فعالیت دارند و نه بیشتر. همه چیزی که همیشه می‎خواستند انجام دهند این بوده که شغلی ایجاد کنند و بر درآمد شخصی خود کنترل داشته باشند؛ محلی برای کارکردن بسازند، محلی برای انجام آن‎چه که می‎دانند چگونه انجامش دهند. یا اگر چنین نیست، کاری انجام دهند، هر کاری، تا بتوانند کار و نظر خود را به پول تبدیل کنند. به طور خلاصه، می‎خواهند کار آزاد داشته باشند (ارباب خود باشند).

به آن‎ها گفته شده که ایده انجام کاری برای خودشان یعنی انجام هر کاری که دوست دارند و وقتی آن کار را انجام می‎دهند، هر چیز دیگری سر راه‎شان قرار می‎گیرد.

متاسفانه این حقیقت ندارد.

شغل آزاد داشتن و ایجاد یک شرکت، دو مقوله متفاوت هستند. به همین دلیل است که بسیاری از کسب‎وکار‎ها شکست می‎خورند… زیرا اصلا کسب‎وکار نیستند.

آزمون واقعی یک کسب‎وکار این است که آیا این امکان وجود دارد که شما-‎به عنوان کارآفرین- در آن نباشید و آن کسب‎وکار بدون شما به کار خود ادامه دهد. این باید هدف اولیه شما باشد: کسب‎وکاری بسازید که به اندازه کافی بزرگ باشد که شما تنها کسی نباشید که در آن کار انجام می‎دهید. کارمندانی دارید که کار را انجام می‎دهند و وظیفه شما فکر کردن به رشد کسب‎وکار به اندازه‎ای بزرگ‎تر است. برترین اولویت‎تان باید این باشد که به آن نقطه برسید و به سرعت هرچه تمام‎تر به آن‎جا برسید.

بنابراین تصمیم بگیرید. آیا شغل می‎خواهید؟ یا می‎خواهید یک کسب‎وکار راه‎اندازی کنید؟ کار کردن فقط به صرف کار، فرساینده است. زحمت بی‎پاداش است. تلاش برای ساختن چیزی که پس ازآن خود-رو است و می‎تواند سبکی از زندگی فراهم کند که بسیاری افراد آرزوی داشتنش را دارند، اما تعداد کمی می‎توانند به آن دست یابند.

این‎قدرنگران انجام کاری که دوست دارید نباشید- فقط کاری را که انجام می‎دهید، دوست داشته باشید. عاشق چیزی باشید که می‎سازید و چیزی که در درازمدت برای‎تان به ارمغان می‎آورد. برای رونق کسب‎وکار خود، باید این کسب‎وکار، بسیار بیشتر از شغلی باشد که اکنون هست… باید توانایی رشد داشته باشد.

۸ بخش اصلی کسب‎وکار

یک کسب‎وکار کوچک سیستمی‎ست که در آن تمامی بخش‎ها در موفقیت و شکست کل آن دخالت دارند.

به منظور ایجاد موفق‎ترین کسب‎وکار کوچک در جهان، باید درک کنید که یک کسب‎وکار کوچک، سیستمی‎ست که در آن تمامی بخش‎ها در موفقیت و شکست کل آن دخالت دارند.

همچون هنری فورد که رابطه بین اتومبیل فورد و شرکت فورد (که تولیدکننده اتومبیل، عامل فروش و خدمات اتومبیل است)، شما نیز باید ارتباط بین تمامی بخش‎های کسب‎وکار خود و چگونگی ارتباط شرکت‎تان با دنیا را درک کنید.

بخش‎های اصلی کسب‎وکار عبارتند از:

  1. مصرف‎کننده – شاید تمام عمر خود را صرف فعالیت در یک صنعت کرده‎اید. همه چیز را در مورد درون آن صنعت می‎دانید. اما راه‎اندازی کسب‎وکار مستلزم رفتن به بیرون است. باید ابتدا نیازهای مشتری خود را در نظر بگیرید.
  2. رقیب – هر شرکت رقیب در پی مشتریان شماست. آن‎ها همگی برای حل مشکلی که کسب‎وکار شما حل می‎کند، پیشنهاداتی ارائه می‎دهند. وظیفه شما تحلیل آن راه حل‎ها و یافتن دلیل بهتر بودن راه حل خودتان است.
  3. کانال‎های توزیع – راه‎ها و کانال‎های توزیع متعددی در اختیارتان قرار دارند، اما شما باید بدانید که کدام یک برای کسب‎وکارتان موثرتر است. کانال‎هایی که در نهایت انتخاب می‎کنید، نحوه دسترسی و هزینه‎هایتان را تعیین می‎کنند.
  4. رسانه – چگونه کسب‎وکار خود را تعریف می‎کنید؟ می‎توانید کاری خبرساز برای بخش خبر انجام دهید یا تبلیغات را به خدمت بگیرید. حضور مداوم خود را در این عرصه حفظ کنید.
  5. امور مالی – این شامل سرمایه‎گذاری در اقدامات جدیدتان می‎شود. احتمال دارد که اولین قدم‎های‎تان خودراه‎اندازی باشند یا خودتان یا کسانی که می‎شناسید سرمایه‎گذاری کرده باشند. در ادامه راه، سرمایه‎گذاران می‎توانند امکاناتی را فراهم آورند، اما تمامی بخش‎های کسب‎وکارتان باید به آرامی پیش برود.
  6. استراتژی – بخش استراتژیک کسب‎وکارتان آن چیزی‎ست که در درون آن اتفاق می‎افتد. آن‎ها شامل استراتژی، بازاریابی، عملیات و امور مالی می‎شوند- که چهار عملکرد اصلی در کسب‎وکارتان هستند.
  7. تاکتیک – جنبه تاکتیکی کسب‎وکارتان با بازاریابی، عملیات و امور مالی نقاط اشتراکی دارند. این اجرای استراتژی‎ست که ایجاد کرده‎اید.
  8. رشد و توسعه – تمامی کارهای انجام شده توسط کارکنان در کسب‎وکارتان در این طبقه قرار می‎گیرد. بخش تاکتیکی شامل تاکتیک‎هایی می‎شود که بخش رشد و توسعه آن را اجرا می‎کند.

هر یک از این بخش‎ها باید با بخش‎های دیگر همکاری داشته باشد تا کل را تشکیل دهد. تا زمانی که کسب‎وکارتان به هماهنگی و همکاری به روشی سیستماتیک نرسد، در آشفتگی خواهد بود و وقتی نوبت به ایجاد کسب‎وکار کوچک و موفق در جهان می‎شود، آشفتگی نمی‎تواند کاری را پیش ببرد.

نظم یعنی تقارن و تقارن منجر به تعادل می‎شود. و تعادل نیازمند استحکام است. و استحکام نیازمند یکپارچگی است. برای رسیدن به یکپارچگی، تمامی بخش‎های کسب‎وکارتان باید با هم متناسب باشند و یکپارچه و با هم کار کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *