افسانه انجام چند کار همزمان

پرفسور کلیف ناس از دانشگاه استنفورد در مطالعات خود در سال ۲۰۱۰ بار دیگر بر این نکته تاکید می‌کند که حتی جوانان استثنایی و باهوش که در انجام چند کار هم‌زمان مانند ارسال ایمیل، ارسال سریع پیامک و … مهارت خاص دارند، دقت و اثربخشی کسانی را ندارند که در یک زمان خاص، تنها یک کار مشخص انجام می دهند. واضح است به عنوان یک کارآفرین کارهای زیادی دارید که باید در زمان مشخصی انجام شوند. اما اگر فقط بر یک موضوع تمرکز کنید، نشان می‌دهید فرد بسیار باهوشی هستید. اثر بخشی شما به عنوان کارآفرین، به این که چه کارهایی را برای انجام دادن انتخاب می‌کنید و کدام کارها را حذف می‌کنید بستگی دارد.
اگر فهرست کارهای لازم را تهیه می‌کنید، از قانون ۸۰/۲۰ استفاده کنید. در نهایت ۲۰ درصد کارها، ۸۰ درصد نتایج را رقم می‌زند. گاهی از قانون ۹۰/۱۰ استفاده می‌شود. گاهی در فهرست ده فعالیتی که باید انجام شود، یکی از آن‌ها بیشتر از مجموع تمامی کارهای دیگر ارزش دارد.
توانایی تمرکز عمیق، برای دستیابی به مهم‌ترین نتایجی که از شما انتظار می‌رود، تعیین کننده موفقیت یا شکست شما در کارتان است. وقتی خود را موظف می‌کنید که به‌طور مصمم روی مهم‌ترین وظایف خود کار کنید، دو یا سه برابر میانگین یک فرد معمولی کار خواهید کرد. دلیل اینکه از رهبران با عنوان افرادی «عمیقا نتیجه محور» یاد می‌شود، همین موضوع است. تمرکز بر نتایج، به شما کمک می‌کند تصویر مثبتی از خودتان داشته باشید.

قانون گزینه های حذف شده

در کسب‌وکار، قانونی به‌نام «گزینه‌های حذف شده» وجود دارد. این قانون می‌گوید:« انجام دادن یک کار، به معنی انجام ندادن کاری دیگر است.»

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

ما دوست داریم شما هم در این بحث شرکت کنید.

در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *