افسانه انجام چند کار همزمان

0 147

پرفسور کلیف ناس از دانشگاه استنفورد در مطالعات خود در سال ۲۰۱۰ بار دیگر بر این نکته تاکید می‌کند که حتی جوانان استثنایی و باهوش که در انجام چند کار هم‌زمان مانند ارسال ایمیل، ارسال سریع پیامک و … مهارت خاص دارند، دقت و اثربخشی کسانی را ندارند که در یک زمان خاص، تنها یک کار مشخص انجام می دهند. واضح است به عنوان یک کارآفرین کارهای زیادی دارید که باید در زمان مشخصی انجام شوند. اما اگر فقط بر یک موضوع تمرکز کنید، نشان می‌دهید فرد بسیار باهوشی هستید. اثر بخشی شما به عنوان کارآفرین، به این که چه کارهایی را برای انجام دادن انتخاب می‌کنید و کدام کارها را حذف می‌کنید بستگی دارد.
اگر فهرست کارهای لازم را تهیه می‌کنید، از قانون ۸۰/۲۰ استفاده کنید. در نهایت ۲۰ درصد کارها، ۸۰ درصد نتایج را رقم می‌زند. گاهی از قانون ۹۰/۱۰ استفاده می‌شود. گاهی در فهرست ده فعالیتی که باید انجام شود، یکی از آن‌ها بیشتر از مجموع تمامی کارهای دیگر ارزش دارد.
توانایی تمرکز عمیق، برای دستیابی به مهم‌ترین نتایجی که از شما انتظار می‌رود، تعیین کننده موفقیت یا شکست شما در کارتان است. وقتی خود را موظف می‌کنید که به‌طور مصمم روی مهم‌ترین وظایف خود کار کنید، دو یا سه برابر میانگین یک فرد معمولی کار خواهید کرد. دلیل اینکه از رهبران با عنوان افرادی «عمیقا نتیجه محور» یاد می‌شود، همین موضوع است. تمرکز بر نتایج، به شما کمک می‌کند تصویر مثبتی از خودتان داشته باشید.

قانون گزینه های حذف شده

در کسب‌وکار، قانونی به‌نام «گزینه‌های حذف شده» وجود دارد. این قانون می‌گوید:« انجام دادن یک کار، به معنی انجام ندادن کاری دیگر است.»

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

چرا نظرتان را نمی نویسید؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود.
از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید.