کارآفرین یک دقیقه‌ای

کارآفرین یک دقیقه‌ای

رموز راه‌اندازی و حفظ یک کسب‌وکار موفق

به کمک این داستان الهام‌بخش توانایی‌های کارآفرینانه خود را کشف کنید و کسب‌وکار شخصی خود را گام به گام با آموزه‌های یک دقیقه‌ای بزرگترین مربیان کارآفرینی راه‌اندازی کنید و توسعه دهید.

پیشگفتار کتاب کارآفرین یک دقیقه‌ای به قلم مایگل گربر

ظاهرا اصول اولیه خاصیتی دارند که همه ما آن‌ها را نادیده می‌گیریم. وقتی پای کارآفرینی به میان می‌اید، محو رویاها و دیدگاه‌های خود می‌شویم و پول را از یاد می‌بریم. محو مشتری خود می‌شویم و کارمندان را از یاد می‌بریم. محو زندگی می‌شویم و مرگ را فراموش می‌کنیم. آیا عجیب نیست که من و شما اینگونه از اصول اولیه دور می‌افتیم؟ به همین دلیل است که من این کتاب کوچک را دوست دارم؛ چون داستانی است جذاب، درباره‌ی اصول اولیه کارآفرینی.

بعد از سال‌ها مطالعه درباره کارآفرینی، من از یک چیز اطمینان دارم: موفق شدن به زبان ساده تر است، تا در عمل. هر سال در ایالات متحده، نزدیک به یک میلیون کسب‌وکار کوچک راه‌اندازی می‌شود و چه غم‌انگیز است که دست‌کم ۴۰% آنها در همان سال اول تعطیل می‌شوند. ۸۰% در عرض۵ سال به این مرحله می‌رسند و ۹۶% قبل از دهمین سالگرد تولدشان درهای خود را برای همیشه می‌بندند.

یک دلیل اصلی شکست کسب‌وکارهای کوچک این است که موسسان آنها متخصصین هستند، افرادی که در کاری مهارت دارند و از انجام آن لذت می‌برند. این افراد اعم از اینکه برقکار، نویسنده، عکاس یا برنامه نویس باشند، مرتکب این اشتباه سرنوشت‌ساز می‌شوند که بی‌توجه به بخش‌های حیاتی و کلیدی کسب‌وکار، به کاری که در آن تخصص دارند ادامه می‌دهند.

کارآفرین یک دقیقه‌ای به شما کمک می‌کند مرتکب این اشتباه خطرناک نشوید. کن بلانچارد و هوستون، طی روایتی داستانی، که در عین جذابیت، مملو از دستورالعمل‌های کاربردی و مفید است، سه اصل مهم را برای موفقیت در کارآفرینی باید مورد توجه قرار گیرد، زیر زره‌بین می‌گذارند.

اصل اول، مسئله مالی شماست. بسیارند کارآفرینانی که به دلیل عدم آگاهی از زیر و بم‌های مسائل مالی و سوء مدیریت در این زمینه، کسب‌وکارشان به تعطیلی می کشد؛ هزینه‌هایشان بر فرش پیشی می‌گیرد، مطالباتشان وصول نمی‌شود و توجه ندارند که موفقیت‌شان تنها متکی بر پول نقد، پول نقد، پول نقد است.

دومین اصل موفقیت در کارآفرینی، کارمندان شما هستند. اختیار عمل دادن به کارمندان در حوزه‌ی وظایف و مسئولتشان، شمای کارآفرین را از انجام یک‌ تنه‌ی کارها معاف می کند. وقتی افرادتان احساس می‌کنند اختیار عمل دارند، خود را مالک می‌دانند و با علاقه از مشتری‌ها مراقیت می‌کنند.

و اینجاست که کن بلانچارد و دان هوستون سومین ابزار حیاتی موفقیت در کارآفرینی را معرفی می‌کنند: مراقیت از مشتری‌ها. شاید شما ماهرترین متخصص دنیا باشید، اما اگر از مشتری‌هایتان به خوبی نگهداری نکنید، هرگز موفق نمی‌شوید. کارآفرین یک دقیقه‌ای به شما کمک می‌کند دریابید که هرچند دستیابی به موفقیت‌ به زبان ساده‌تر است، تا در عمل، اما توجه داشتن به چند نکته اساسی، احتمال موفقیت‌تان را به میزان قابل توجه‌ای افزایش می‌دهد و به شما کمک می‌کند همه کارها را با لذت انجام بدهید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *