هفت اصل موفقیت استیو جابز

0 205

من معتقدم که تکرار تجارب استیو جابز در کسب‌وکار و زندگی شما امکان‌پذیر است، اگر به خوبی هفت اصلی که او را به حرکت درآورد، درک کنید.

اصل اول: کاری را انجام دهید که به راستی به آن علاقه‌دارید.

استیو جابز همیشه از علایق خود در زندگی‌اش پیروی کرده است و می‌گوید که این کار تفاوت عظیمی در زندگی‌اش ایجاد کرده است.

اصل دوم: در این دنیا اثری ماندگار از خود به جای بگذارید.

جابز افرادی را که به لحاظ فکری همانند او هستند، جذب می‌کند. افرادی که در تصورات و رویاهایشان سهیم می‌شوند و کمک می‌کنند ایده‌های او تبدیل به نوآوری‌های تغییر دهنده دنیا شود. احساس و انگیزه، سوخت موشک اپل هستند و تصورات جابز را به واقعیت تبدیل می‌کنند.

اصل سوم: مغز خود را به کار بیندازید.

نوآوری بدون خلاقیت وجود ندارد و برای استیو جابز، خلاقیت، عمل ارتباط دادن اشیا با هم است. جابز معتقد است که طیف گسترده‌ای از تجارب، درک ما از تجربه انسانی را گسترش می‌دهد.

اصل چهارم: رویا را بفروشید نه محصولات را.

برای جابز، افرادی که محصولات اپل را خریداری می‌کنند، «مشتری» نیستند. آن‌ها افرادی هستند که رویاها، بلندپروازی‌ها و آرزوهای فراوان دارند. جابز این محصولات را می‌سازد تا به آنها کمک کند رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنند.

اصل پنجم: به هزار چیز، نه بگویید.

به اعتقاد جابز، ساده سازی، نهایت پالایش و خالص سازی است. از طراحی آی‌پاد تا آیفون، از بسته‌بندی محصولات اپل تا عملکرد سایت اپل، نوآوری به معنای زدودن غیرضروری است تا اینکه شاید موارد مهم‌تر حرف خود را بزنند.

اصل ششم: تجربه‌های عالی خلق کنید.

جابز، فروشگاه‌های اپل را به یک استاندارد طلایی در بحث خدمات مشتریان تبدیل کرده‌است. فروشگاه اپل بهترین خرده فروش دنیاست. با معرفی نوآوری‌های ساده، هر کسب‌وکاری می‌تواند به نوعی تغییر کند تا ارتباط احساسی عمیقی با مشتریان خود ایجاد نماید.

اصل هفتم: پیغام خود را از بر شوید.

جابز در میان مدیرعاملان شرکت‌ها، برترین راوی است و معرفی محصولات را به شکلی هنری بیان می‌کند. شما می‌توانید جدیدترین ایده‌ی دنیا را در اختیار داشته باشید، اما اگر نتوانید مردم را نسبت ه آن تهیج کنید، نوآوری شما اهمیتی پیدا نمی‌کند.
این هفت اصل متفاوت برای دستیابی به موفقیت مفید خواهد بود. چه کارآفرینی باشید که در یک اتاق خواب اضافی مشغول به کار هستید، چه یک سرباز ۲۱ ساله‌ی کهنه کار صنعت که تغییرات بنیادی را تجربه کرده، چه یک فارغ‌التحصیل دانشگاه که برای کار مصاحبه می‌کنید یا یک صاحب کسب‌وکار کوچک که به دنبال ایده‌هایی برای شرکت خود هستید، شما مهم‌ترین برند خود را به نمایش می‌گذارید؛ خودتان را.

[av_image src=’http://karafarinebartar.com/wp-content/uploads/2014/07/e-myth-book-free-download.png’ attachment=’1646′ attachment_size=’full’ align=’center’ animation=’no-animation’ link=” target=” styling=” caption=” font_size=” appearance=”][/av_image]

[av_button label=’برای دانلود کلیک کنید!’ link=’page,184′ link_target=” size=’large’ position=’center’ icon_select=’yes’ icon=’ue8b0′ font=’entypo-fontello’ color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’]

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

چرا نظرتان را نمی نویسید؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود.
از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید.