طرز استفاده از محصول تولیدی‌تان را آموزش دهید.

0 202

شما می‌توانید تبلیغات کنید. بازاریاب استخدام کنید. حامی رقابت‌های ورزشی مختلف شوید. ولی رقبای شما نیز همین کارها را انجام می‌دهند. پس چگونه می‌توانید برجسته‌تر از آنان جلوه کنید؟
به جای بیشتر هزینه کردن، تبلیغات بیشتر برای فروش یا حمایت از رویدادهای هرچه بیشتر، بکوشید بیشتر آموزش دهید. آموزش دادن به احتمال زیاد چیزی نیست که رقبای شما حتی به آن فکر کنند. بیشتر تجارت‌ها بر فروشیا خدمات تمرکز می‌کنند. ولی آموزش حتی به ذهنشان‌ هم خطور نمی‌کند.
هوفلر تایپ فاندرای در شبکه تایپوگرافی دات کام به طراحان تایپ‌کردن را آموزش می‌دهد. اِنسی فروشگاهی اینترنتی برای چیزهای دست‌ساز است که کارگاه‌های کار راه‌انداز برگزار می‌کنند و به افرادی که در شبکه‌های اینترنتی جنس می‌فروشند«بهترین کارکردها» و طرح‌های پیشرو را آموزش می‌دهند. و یا وب سایت دیجی کالا با راه‌اندازی بخش رسانه‌ها نوعی آموزش خرید محصولات را ارائه می‌دهد.
آموزش دهید تا پیوندی ایجاد کنید که به‌دست آوردن آن از راه تدابیر سنتی تجارت امکان‌پذیر نخواهد بود. خریدن توجه آدم‌ها با تبلیغاتی در مجله یا اینترنت، چیزی است کاملا متفاوت با بدست آوردن وفاداری آنان از راه آموزش دادن که ارتباطی غنی و متمایز ایجاد می‌کند. آنان به شما بیشتر اعتماد می‌کنند. بیشتر احترام می‌گذارند. حتی از محصول تولیدی شما استفاده نکنند، باز هم هوادار شما باقی خواهند ماند.
آموزش دادن چیزی شخصی است و کسب‌وکارهای کوچک می‌توانند آن را انجام دهند، ولی شرکت‌های بزرگ قادر نیستند. شرکت‌های بزرگ می‌توانند از عهده‌ی هزینه‌های کلان تبلیغات برآیند، ولی شما نمی‌توانید. شما می‌توانید از عهده‌ی آموزش برآیید؛ کاری که شرکت‌های بزرگ هرگز انجام نمی‌دهند، زیرا شرکت‌های بزرگ دلمشغولی حفظ اسرار خود را دارند. هر چیزی در کار آنان باید از صافی وکیل رد شود تا به آگاهی همگان برسد. آموزش دادن فرصتی است که می‌توانید در برابر آنان خود را نمایش دهید.

آموزش دهید تا پیوندی ایجاد کنید که به‌دست آوردن آن از راه تدابیر سنتی تجارت امکان‌پذیر نخواهد بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

چرا نظرتان را نمی نویسید؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود.
از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید.