کارآفرینی | استارت آپ | کسب و کار کوچک

قانون سه در مدیریت زمان

0 187

قانون سه بر پایه موارد فوق العاده‌ای است که در طول سال‌ها و به واسطه کار با هزاران مدیر و صاحب کسب‌وکار برایان تریسی آن را کشف کرده است، محتوای این قانون این است که مهم نیست در طول هفته یا ماه چه کارهای مختلفی انجام می‌دهید، اما فقط سه کار یا فعالیت وجود دارد که تعیین کننده ۹۰ درصد ارزش و سهم شما در بهبود کسب‌وکار است.

اگر فهرستی از همه کارهایی که در طول ماه انجام می‌دهید تهیه کنید، ۲۰ یا ۳۰ یا حتی ۴۰ کار و وظیفه‌ مختلف را شامل می‌شود. اما اگر این فهرست را به دقت مورد به مورد مرور کنید, خواهید دید که فقط سه مورد در کل فهرست، تعیین کننده ارزش شما برای کسب‌وکارتان است.

فقط سه کار یا فعالیت وجود دارد که تعیین کننده ۹۰ درصد ارزش و سهم شما در بهبود کسب‌وکار است.

«سه کار مهم» خود را چگونه تعیین می‌کنید؟ ساده است. فهرستی از همه کارها و وظایف خود را از روز اول تا آخر ماه و در طول سال تهیه کنید. سپس به این سه سوال جادویی پاسخ دهید:

۱. اگر فقط بتوانم در طول روز یکی از کارهای این فهرست را انجام دهم، کدام کار بیشترین ارزش را برای کسب‌وکارم دارد؟

۲. اگر فقط بتوانم دو مورد از این فهرست را در طول روز انجام دهم، دومین کاری که بیشترین کمک را به کسب‌وکارم می‌کند کدام است؟

۳. اگر فقط بتوانم سه مورد از این فهرست را در طول روز انجام دهم، سومین کاری که بیشترین کمک را به کسب‌وکارم می‌کند کدام است؟

وقتی پاسخ‌های خود را تحلیل کنید، به وضوح می‌بینید که فقط انجام آن سه کار، تعیین کننده کل ارزش کاری‌تان است. شروع و اتمام این‌کارها مهم‌تر از هر کار دیگری است.

نکته مهم: اگر پاسخ این سه سوال را ندانید، کاملا به دردسر می‌افتید و در خطر تلف کردن وقت و زندگی خود در محل کار هستید.

اگر پاسخ این سوالات جادویی را ندانید، همیشه به انجام کارهای کم ارزش و بی‌ارزش مشغول می‌شوید.

اگر به هر دلیلی ابهام داشتید، کارمندان و همکارانتان بروید و از او بپرسید که فکر می‌کند سه کار مهمی که باید انجام دهید تا ارزشمندترین کمک را به کسب‌وکارتان کرده باشید، کدام‌اند؟ به هر روی هر کاری که انجام می‌دهید, باید بتوانید به این سه سوال پاسخ دهید.

گام اول: سه کار مهم خود را به وضوح مشخص کنید؟

گام دوم: وقتی سه کار مهم خود را به وضوح مشخص کردید، به همه افراد زیردست‌تان هم کمک کنید تا آن‌ها هم سه کار مهم‌شان را مشخص کنند. هیچ لطف و سخاوتی بهتر از این نیست که به کارمندان خود کمک کنید تا مهم‌ترین کارهایشان را مشخص کنند و ارزشمندترین همکاری را با کسب‌وکارتان داشته باشند؟

گام سوم: هر کارمند باید سه کار بزرگ کارمندان دیگر را هم بشناسد. هر کس در تمام طول روز و هر روز باید به تنهای و با دیگران کار کند تا یکی از آن سه کار بزرگ یا همه آن‌ها را انجام دهد.

 

منبع: تیم کارآفرین برتر

 

دانلود رایگان فیلم پدیده

[av_button label=’برای دانلود کلیک کنید!’ link=’page,3361′ link_target=” size=’x-large’ position=’center’ font=’entypo-fontello’ color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’]

چرا نظرتان را نمی نویسید؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود.
از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید.